Перейти до контенту

Світильники в спальню

Оцініть статтю/Rate the article

Світильники в спальню. Спальням необхідне загальне, сфокусоване та акцентне освітлення, щоб вони виглядали як найкраще.

Правильний вибір відповідних ламп та світильників  допоможе задовольнити потреби у освітленні спальни та створити стильний вигляд.

Загальне освітлення спальні

Для початку, почніть з загального освітлення. Для загального освітлення спальні підходять підвісні, накладні, врізні світильники і люстри. Вибір в даному випадку залежить від габаритів приміщення, висоти стель, місця установки освітлювального приладу і особистого смаку користувача.

Світильники в спальню:

  • Врізні
  • Підвісні світильники, люстри
  • Накладні

У врізних освітлювальних приладів назовні виступає лише плафон все інше сховане в спеціальний отвір в який і монтується світильник. Зазвичай такі світильники використовують в підвісних та натяжних стелях.

Підвісні світильники та люстри – лідирують за кількістю дизайнерських рішень, видам джерел освітлення і площею території, яка буде освітлюватись. 

Світильники в спальню

Накладні світильники – монтується прямо на поверхню наприклад на стелю або стіну. Весь світильник щільно прилягає до поверхні.

Світильники в спальню

Загальне освітлення забезпечать достатню кількість освітлення для занять, які не потребують яскравого сфокусованого світла.

Сфокусоване освітлення спальні

Якщо ви плануєте займатися справами, які вимагають більшої уваги, такими як читання, робота подумайте про те, щоб накласти поверх загального освітлення більш сфокусофане. Сфокусоване освітлення  не повинно обмежуватися традиційними настільними лампами. Розгляньте приліжкові світильники, низькі підвісні світильники з обох боків ліжка, бра, робочі настінні світильники з обох боків узголів’я або інше спрямоване освітлення. 

Світильники в спальню
Світильники в спальню

Акцентне освітлення спальні

Акцентне освітлення зазвичай призначене для залучення уваги та виділення елементів, наприклад, створених освітлення, у визначеному просторі. У спальні акцентне освітлення само по собі може діяти як приглушена версія загального освітлення, випроміюючи приємне світіння та створюючи затишну атмосферу.

Лампи для спальні

Крім конструкції і розташування, функціональності світильника велика роль відіграє лампочка яка використовується. Коли ви створюєте освітлення в спальню, також важливо визначитись з типом лампочки, яку ви будете використовувати для кожного світильника. У залежності від інтенсивності освітлення та кольору, яку випромінює лампа, вона може позитивно або негативно вплинути на вас.  

Пропонований світловий потік для спальні складає від 2000 до 4000 люмен, це суб’єктивне рішення, яке змінюється в залежності від типу атмосфери, яка ви хочете для своєї спальні. Краще щоб світловий потік можна було регулювати наприклад димерами.

Колір світла (Кольрова температура, температура світла) білий і синій кольори світла (або холодне світло)використовують для підтримки цілеспрямованої діяльності та підвищення уваги.

Теплі відтінки (або тепле світло) підходить для відпочинку та розслаблення.

Лампи бувають:

  • світлодіодні,
  • розжарювання,
  • люмінесцентні,
  • галогенні. 

Світлодіодні лампи мають більший охват кольорової температури, простіше підібрати потрібну кольорову температури, адже виробники світлодіодних ламп її завжди вказують, теж стосується світлового потоку. Такі лампи більш економічні та не потребують спеціальної утилізації.

Led освітлення NPN PNP SMD Автоматичний вимикач Акумулятор Батарейка Блок живлення Види ламп Види освітлення Вимикач Датчики Діелектрики Діод Діодний міст Електричний струм Електромагнітна індукція Запобіжники Змінний струм З’єднання провідників Коротке замикання Лінза Лінійне освітлення Магнітне поле Напруга Напівпровідник Опір Основні світлотехнічні величини ПЗВ Провідник Реле Реостат Розрахунок освітлення Світильник Світло Світлодіод Стабілізатори Струм Ступінь захисту Трансформатор Трифазний струм Як виникає світло дія струму закон Ома сила струму