Перейти до контенту

Настільний світильник

Оцініть статтю/Rate the article

Як вірно обрати настільний світильник та використовувати його щоб він приносив максимальну користь і був зручний в експлуатації.

Розміщення лампи

Настільна лампа або настільний світильник – прилад, який допоможе створити комфортне освітлення для робочого столу. Неправильний вибір може обернутися швидкою стомлюваністю, дратівливістю і навіть погіршенням зору.

Як вірно обрати настільну лампу? Важливо враховувати висоту настільної лампи вона повинна підніматися над робочою поверхнею не менш ніж на 30 см це дозволить освітити не тільки робочу поверхню, а також дає можливість адаптувати освітлення для інших завдань.

Сам світильник повинен розташовуватися так, щоб особа не перебувала в світлі настільної лампи, але не далі 40-50 см від робочої поверхні або книги.

Для правші необхідно розміщувати лампу так, щоб вона була з лівого боку, для лівші – з правого для уникнення тіні при читанні та письмі.

Якщо на столі є монітор, то настільна лампа повинна бути вище екрана.

При роботі чи під час навчання в кімнаті має бути ввімкнене й загальне освітлення, а не тільки настільна лампа. Настільний світильник не повинен бути єдиним джерелом світла.

Колір корпусу

Як обрати настільну лампу щоб не відволікатись своєї роботи? Правильно обрати колір корпусу.

 Колір корпусу лампи потрібно вибирати в спокійних тонах для того аби не відволікатись від основної діяльності.

Лампочка

Не можна, аби лампочка в освітлювальному приладі була висунута за плафон, тобто випирала. Так напружується і кришталик ока і сітківка.

Як обрати настільну лампу

Варто обирати теплий або білий відтінок світла (колірна температура). Холодний колір буде викликати дискомфорт.

Настільна лампа

Не використовувати занадто яскраве світло в настільних лампах. Надмірний світловий потік буде викликати роздратування. Звичайної лампочки 40-60 Ватт буде досить, або її світлодіодного аналога 4-6 Ватт. Мінімальний світловий потік – 300 Лм, а рекомендований 500-600 люмен.

На зміну звичайним лампочкам розжарювання прийшли світлодіодні.

 Вони мають ряд переваг

 • більш екологічні

• споживають менше електроенергії

 • не містять ртуті, на відміну від енергозберігаючих

• мають величезний ресурс роботи

 • безпечні для очей