Перейти до контенту

Астероїди

Оцініть статтю/Rate the article

Астероїди — це кам’янисті або металеві тіла, які обертаються навколо Сонця по еліптичних орбітах.

Астероїди

Ці об’єкти є залишками матеріалу, з якого формувалася Сонячна система близько 4,6 мільярда років тому.

Головний пояс астероїдів

›Область простору між орбітами Марса і Юпітера, де розміщена більшість астероїдів, називають головним поясом астероїдів. Головний пояс астероїдів є не зруйнованою планетою, а планетою, яка так і не змогла сформуватися через гравітаційний вплив Юпітера і, меншою мірою, інших планет-гігантів. Розташований між приблизно 2,1 і 3,3 астрономічними одиницями (а.о.) від Сонця.

Астероїди
ГОЛОВНИЙ ПОЯС АСТЕРОЇДІВ

Пояс Койпера

У 1951 р. нідерландський астроном Джерард Койпер передбачив існування поясу астероїдів за орбітою Нšептуна.

Тільки в 1992 році, після п’яти років пошуків, астрономи Девід Джуїтт і Джейн Лу нарешті виявили перший об’єкт у поясі Койпера – 1992 QB1

Перші докладні зображення поясу Койпера були отримані космічним апаратом “Нові Горизонти” (New Horizons), який пролетів повз Плутон у 2015 році.

Типи астероїдів

ТипОпис
АРідкісний тип астероїда, що характеризується помірно високим альбедо й інтенсивним червоним кольором. Сильне поглинання в ближньому інфрачервоному діапазоні інтерпретується як свідчення наявності олівіну.
BПідклас астероїдів типу С, які відрізняються більшим альбедо.
СКатегорія темно-сірих астероїдів з альбедо близько 5 %. «C» — означає «вуглецевий», оскільки вони, як вважають, складаються з речовини того ж типу, що й вуглецеві хондрити. Астероїди типу С поширені в зовнішній частині головного поясу.
DТип астероїдів червонуватого кольору, рідко зустрічаються в головному поясі, але дедалі частіше виявляються на великих відстанях від Сонця.
ЕРідкісний тип астероїдів із високим альбедо. За хімічним складом вони можуть виявляти подібність із метеоритами, відомими як енстатітові ахондрити.
FПідклас астероїдів типу C, що відрізняється слабким ультрафіолетовим поглинанням у спектрах або повною його відсутністю.
GПідклас астероїдів типу C, що відрізняються потужним ультрафіолетовим поглинанням у спектрі.
МПоширений тип астероїдів із помірним альбедо, що імовірно мають металевий склад, подібний до складу залізних метеоритів.
PАстероїд з низьким альбедо. Астероїди типу P найчастіше зустрічаються в зовнішній частині головного поясу.
QРідкісний тип астероїдів, схожих за своїми властивостями на метеорити, що належать до хондритів. До цього класу астероїдів належить Аполлон та кілька інших навколоземних астероїдів.
RРідкісний тип астероїда з помірно високим альбедо, прикладом якого є 349 Дембовська.
SКатегорія астероїдів з проміжним значенням альбедо, які, як припускають, подібно до кам’яних метеоритів, складаються з силікатів. Астероїди типу S у внутрішній частині поясу астероїдів зустрічаються порівняно часто.
TТип астероїдів, що характеризуються дуже низьким альбедо.
VКлас астероїдів, найбільшим представником яких є Веста.

Космічні місії для дослідження астероїдів

NASA OSIRIS-REx: Ця місія запущена для дослідження астероїда Бенну. Метою є збір зразків з поверхні астероїда і доставка їх на Землю для детального аналізу. Місія повинна допомогти зрозуміти склад і структуру астероїдів, а також історію формування Сонячної системи.

Hayabusa та Hayabusa2 (JAXA): Японська космічна агенція JAXA запустила дві місії для дослідження астероїдів. Перша місія Hayabusa досягла астероїда Ітокава і повернула зразки на Землю. Hayabusa2 зібрала зразки з астероїда Рюгу і також доставила їх на Землю, що дозволяє вченим проводити унікальні дослідження.

DART (Double Asteroid Redirection Test): Це місія NASA, яка має на меті випробування технології зміни траєкторії астероїда. Цільовий астероїд — Дідімос та його супутник Діморфос. DART буде намагатися змінити орбіту Діморфоса шляхом кінетичного удару, що є важливим тестом для планетарної оборони.

ESA Hera: Європейська космічна агенція (ESA) планує місію Hera, яка відвідає систему Дідімос-Діморфос після місії DART. Hera детально вивчатиме наслідки удару DART, що надасть додаткові дані для розробки стратегій захисту Землі від астероїдів.