Перейти до контенту

Ом

Оцініть статтю/Rate the article

Ом ( Ω ) – це одиниця виміру електричного опору у Міжнародній системі одиниць (СІ).


Одиницю названо на честь німецького вченого Георга Симона Ома.

Ом

У Міжнародну систему одиниць (СІ) введено рішенням XI Генеральною конференцією з заходів та ваг у 1960 році одночасно з прийняттям системи СІ в цілому.


Ом дорівнює електричному опору ділянки електричного кола між кінцями якого протікає постійний електричний струм силою 1 ампер при напрузі на кінцях кола 1 вольт.


Через основні одиниці виражається:

Ом

При маркуванні резисторів для позначення ома іноді використовується літера R, що ставиться замість десяткової коми: 1R3 = 1,3 Ом

Одиниця важлива в електроніці та електротехніці, оскільки вона використовується для розрахунку поведінки електричних кіл. Розробляючи схему, інженери повинні знати опір компонентів, які вони використовують, щоб переконатися, що схема працює правильно. Також використовується для усунення електричних проблем, оскільки високий опір у ланцюзі може спричинити несправність.


Окрім одиниці Ом, існують інші одиниці, що використовуються для вимірювання електричного опору, наприклад одиниця Сіменса, яка вимірює провідність (обернену опору 1 См = 1 Ом−1). Однак ом залишається найбільш часто використовуваною одиницею опору в електротехніці та електроніці.