Перейти до контенту

Зберігання акумуляторних батарей (Li-Ion)

2/5 - (1 vote)

Зберігання акумуляторних батарей Li-Ion типу потрібно в сухому та прохолодному місці, витягнутим з обладнання.

Зверніть увагу, що акумулятори саморозряджаються під час зберігання.  Якщо цього не заряджати акумулятор, згодом він саморозрядиться. А АКБ із зарядом 2 В не відновлюється, її залишається лише викинути.

Упаковака

Батареї різних виробників можуть пошкодитись, почати протікати або реагувати один з одним. Упаковка зберігання батареї якщо ви купуєте нові (перезаряджувані) батареї, не використовуєте їх відразу, зберігайте їх в оригінальній упаковці.

Не зберігайте акумулятори у металевих контейнерах, використовуйте акумуляторну коробку або пластикову. Уникайте монет або інших металів у тій самій коробці.

Якщо ви не можете гарантувати, що позитивні клеми не стикаються з негативними, використовуйте стрічку або пластикові ковпачки, щоб закрити клеми. Якщо батареї стикаються з металами, вони можуть почати проводити електроенергію.

Температура

Під час зберігання батарей пам’ятайте, що температура не повинна бути екстремальною. У рекомендації зазначено, що батареї слід зберігати при температурі близько 15°C. Акумулятор втрачає зарядну ємність за екстремальних температур.

Мороз літій-іонні акумулятори також переносять погано. Речовини, що входять до складу електроліту, починають замерзати навіть при невеликій негативній температурі, що негативно відбивається на ємності виробу.

Тримайте акумулятори подалі від сонця та вибирайте для зберігання будь-яке прохолодне та сухе приміщення.

Забороняється їх розміщення поблизу опалювальних приладів.

Рівні заряду

Перед зберіганням батареї завжди перевіряйте рівень заряду.

Батареї на основі нікелю можна зберігати у будь-якому стані заряду. Літій-іонні повинні зберігатися за максимального заряду для досягнення найкращих результатів.

Вологість

Надто висока вологість шкідлива для зберігання акумуляторів. Паронепроникний контейнер – це варіант, щоб тримати їх подалі від середовища з високою вологістю. Ідеальна вологість становить від 35 до 65%. Ніколи не кладіть батарейки в морозильну камеру, якщо це не рекомендовано виробником. Конденсат у холодильнику може призвести до пошкодження акумулятора. Пам’ятайте про ці фактори, коли наступного разу почнете роботу з акумулятором.

Зберігання акумуляторних батарей можна зберігати в середньому до п’яти років, купувати батареї потрібно у перевірених виробників, тоді акумулятори і служать довго, і при необхідності довго зберігаються.