Утилізація акумуляторів. Саме чудове в акумуляторах це те, що вони перезаряджаються тому ви можете використовувати їх багато разів. Однак у якийсь момент їхній життєвий цикл добігає кінця. Що відбувається, коли ви їх викидаєте? Як акумулятори переробляються? Читайте далі, щоб дізнатися більше про утилізацію акумуляторів!
До 90% матеріалів батареї можуть бути перероблені, залежно від методу. Використовуючи акумулятори, ви вже допомагаєте значно скоротити кількість відходів. У 2015 році було перероблено 41% усіх акумуляторів у порівнянні з 25% у 2010 році, що є позитивною тенденцією.
Але що відбувається після того, коли ви їх утилізуєте?
Акумулятори спочатку збираються та сортуються. Після цього батареї проходять низку процесів для поділу сировини.
Залежно від типу батареї, вона буде проходити один або кілька з наступних процесів:
- Механічне розділення використовує грубу силу для подрібнення батарей, що спрощує розділення різних матеріалів.
- Хімічний поділ використовує лужний (і/або кислотний) розчин для видалення різних матеріалів із батарей.
Чим більше батарей переробляється, тим менше ресурсів витрачається марно і тим менше матеріалів потрапляє до навколишнього середовища.
Поширені типи акумуляторів, що переробляються
- Літій-іонний (L-Ion) акумулятор. Ці акумулятори часто використовують у персональних електронних пристроях, таких як смартфони. Їх також використовують портативні комп’ютери, планшети та бездротові електроінструменти. Фахівці з акумуляторів та захисники навколишнього середовища наводять довгий список причин для переробки літій-іонних акумуляторів. Вилучені матеріали можна використовувати для виготовлення нових батарей, що знижує витрати виробництва. В даний час на ці матеріали припадає понад половину вартості батареї. Ціни на два поширені катодні метали, кобальт і нікель, це найдорожчі компоненти.
- Нікель-кадмієві (Ni-Cd) батареї. Ці акумулятори, використовуються в електроінструментах і пристроях зв’язку. Вони призначені для пристроїв, які вимагають високого споживання струму, але не використовуються постійно.
- Нікель-металогідридна (Ni-MH) батарея. Ці батареї, бувають AA, AAA, 9-вольтові і D-елементи. Вони використовуються у цифрових камерах та інших пристроях, які швидко розряджаються.
- Свинцево-кислотна батарея: ці батареї, що перезаряджаються, часто використовуються в таких великих пристроях, як автомобілі та газонокосарки. Вони також живлять медичні прилади та телекомунікації.
Будівництво та експлуатація заводів також вимагають великих витрат та потребують складного обладнання для обробки шкідливих речовин. І незважаючи на високі витрати, ці заводи не відновлюють усі цінні акумуляторні матеріали. До цих пір більша частина зусиль щодо покращення утилізації літій-іонних акумуляторів була зосереджена у відносно невеликій кількості академічних дослідницьких груп, які зазвичай працюють незалежно. Але все починає змінюватись. Під впливом величезної кількості витрачених літій-іонних акумуляторів, які незабаром з’являться в застарілих електромобілях і всюдисущій портативній електроніці, компанії-початківці комерціалізують нову технологію переробки акумуляторів. І все більше вчених почали вивчати проблему. Крім того, деякі експерти з акумуляторних батарей, виробництва та переробки почали формувати великі багатогранні спільні зусилля для вирішення проблеми, що насувається.
Акумулятори можуть негативно впливати на навколишнє середовище не тільки наприкінці терміну служби, але й задовго до їх виробництва. Наприклад, видобуток деяких акумуляторних металів вимагає переробки металевої сульфідної руди, яка виділяє SO2 , що може призвести до кислотних дощів.
Tweet