Перейти до контенту

Густина струму

Оцініть статтю/Rate the article

Густина струму – це векторна фізична величина, що дорівнює відношенню електричному струму, що проходить через елементарну площину розташовану перпендикулярно до напрямку руху зарядів, до її площі.

Густина струму вимірюється в одиницях Ампер на квадратний метр (A/м²) або Ампер на квадратний сантиметр (A/см²), залежно від системи одиниць. У системі SI сила струму вимірюється в амперах. Відповідно, густина струму вимірюється в A/м².


Позначається латинською літерою j.

Густина струму

де I — сила струму через поперечний переріз провідника площею S.

Густина струму

Є важливою фізичною величиною, оскільки вона дозволяє визначити електричне поле навколо провідника і описує залежність струму від розміру провідника. Великі значення густини струму можуть призвести до нагрівання провідника і, в кінцевому рахунку, до пошкодження матеріалу.


Густина також грає важливу роль в електротехніці та електроніці. Наприклад, в електричних колах, допомагає розрахувати опір елементів кола та визначити потужність, яка споживається елементами кола. В електронних пристроях, допомагає розрахувати ефективність роботи транзисторів і інших елементів електронних пристроїв.