Перейти до контенту

Типи напівпровідників

Оцініть статтю/Rate the article

Типи напівпровідників, зазвичай на типи їх розподіляють по хімічному складу. Основні типи напівпровідників: прості напівпровідники, складні напівпровідники, оксиди металів, органічні напівпровідники.

Елементарні напівпровідники або прості напівпровідники.

Знаходяться IV групі хімічних елементів. Найбільш відомий напівпровідник це звісно кремній (Si), разом з германієм (Ge) вони являються прототипом великого класу напівпровідників з схожими кристалічними структурами. Кристалічна структура германія та кремнія така ж як і у алмаза, де кожен атом оточений чотирма ближніми атомами. Напівпровідники з такою кристалічною структурою стали основою електронної промисловості. Вони можуть використовуватсь самостійно, на відніну від інших.

Типи напівпровідників

Складні напівпровідники.

З’єднання які створюють з атомів двух одиниць напівпровідників наприклад:  GaAs, ZnSe та інші, їх називають –  бінарні з’єднання.

Та більш складніші які складаються з трьох і більше одиниць атомів такі як AlGaAs,  CdHgTe та інші.

Оксиди металів.

Незважаючи на те що більшість оксидів це діелектрики, втім наприклад CuO та CuO2 це напівпровідник. Взагалі процес росту оксидів напівпровідників не до кінця зрозумілий їх використання обмежене.

Органічні напівпровідники.

Багато органічних з’єднань  такі як поліацетилен та полідіацетилен – це напівпровідники. Органічні напівпровідники на даний момент  не використовуються в електронних приладах, але їх перевага над не органічними напівпровідниками в тому що їх легко виготовити з необхідними властивостями.

Органічні напівпровідники існують у вигляді монокристалів, полікристалічних або аморфних порошків і плівок.