Перейти до контенту

Вторинна обмотка трансформатора

Оцініть статтю/Rate the article

Вторинна обмотка трансформатора – це котушка дроту, яка електрично відокремлена від первинної обмотки та призначена для сприйняття магнітного поля, створюваного первинною обмоткою.

Коли змінний струм пропускається через первинну обмотку, він створює магнітне поле, яке індукує змінний струм у вторинній обмотці. Напруга, що індукується у вторинній обмотці, залежить від співвідношення числа витків у вторинній обмотці до числа витків у первинній обмотці.


Незалежно від моделі, первинна обмотка трансформатора завжди буде одна. Вторинних обмоток на трансформаторі може бути декілька.

Вторинна обмотка трансформатора

Трансформатори зазвичай використовуються для підвищення або зменшення напруги джерела змінного струму залежно від потреб електричної системи. Вторинна обмотка трансформатора зазвичай використовується для доставки перетвореної напруги до навантаження або електричного обладнання, яке цього вимагає.

Напруга і струм у вторинній обмотці пов’язані з напругою в первинній обмотці коефіцієнтом витків трансформатора. Якщо трансформатор призначений для підвищення напруги, коефіцієнт витків буде більше 1, тобто вторинна обмотка має більше витків, ніж первинна. Якщо трансформатор призначений для зниження напруги, коефіцієнт витків буде менше 1, тобто вторинна обмотка має менше витків, ніж первинна.