Перейти до контенту

Статор

Оцініть статтю/Rate the article

Статор – це нерухома частина електричної машини, такої як електродвигун або генератор, яка містить обмотки та забезпечує магнітне поле для рухливої частини машини – ротора.

Статор
Статор машини змінного струму

Складається з магнітної сталевої конструкції, яка містить обмотки з провідників, що забезпечують електричні сигнали, необхідні для збудження магнітного поля. У багатьох випадках, містить зв’язну мережу, яка забезпечує необхідний струм для збудження магнітного поля.

У машині з постійним струмом (DC), статор містить постійні магніти, які створюють магнітне поле. У машині зі змінним струмом (AC), статор містить обмотки, що генерують змінні магнітні поля. У таких машинах, ротор містить постійні магніти, які обертаються в магнітному полі статора і забезпечують рух ротора.

Може мати різні типи охолодження, такі як природне охолодження повітрям, нагнітання повітря за допомогою вентиляторів або за допомогою рідини. У великих машинах може бути використана система водяного охолодження, щоб забезпечити ефективне охолодження статора.

Статор є важливою складовою електричної машини, оскільки він забезпечує електромагнітну взаємодію з ротором і виробляє потужність, необхідну для працездатності машини. Ротор же є рухомою частиною машини, яка генерує обертальний момент і забезпечує перетворення енергії з однієї форми в іншу.