Прокладка кабеля. При прокладанні кабелю використовують різні способи кріплення.
Все залежить від конкретних умов, фінансових можливостей та уподобань господарів приміщень. Під час виконання цих робіт все має бути надійно зафіксовано, ізоляція не порушена.
Розрізняють прихований монтаж (внутрішній) та відкритий (зовнішній).
При прокладанні кабелю, в приміщенні або на вулиці є кілька загальних правил:
- Оптимальна відстань між кріпленням – 40-50 см.
- Якщо використовуються саморізи, гвинти, дюбеля, вони закручуються до упору — щоб капелюшок, що стирчить, не пошкодив ізоляцію.
- Кабель укладається рівномірно, без горбів. Якщо необхідний запас, його укладають у найменш помітному місці.
- Провід прокладається тільки по вертикальним та горизонтальним лініям під прямими кутами.
- Відстань від дроту до стелі або підлоги має бути 15 см.
- Від кутів, дверних косяків і віконних рам – не менше 10 см. При обведенні через труби опалення слід дотримуватися зазору між ними та проводкою не менше 3 см
- Необхідно уникати перетину проводів під час прокладання.
- Довжина провідника, що виходить з електричної точки, має бути 15-20 см. Це робиться для зручності монтажу точок при прихованому типі проводки. Якщо вона відкритого типу, то довжина провідника може бути менше: 10-15 см.
Прихований монтаж
Фіксація в штробі
Борозна або прямокутна виїмка в стіні для кабелю називається штробою.
Глибина штроби повинна бути достатньою для того, щоб кабель сховався ній з запасом. Вкласти кабель в штробу та закріпити його:
- Швидковисихаючий розчин. Найдешевший спосіб кріплення дроту в штробі можна використовувати: алебастр, гіпс, клей для гіпсокартону тощо.
- Дюбель-хомути. Кріплення виготовлене у формі скоби, якою можна притиснути провід, забивши її в попередньо просвердлений отвір. Дюбель-хомути передбачені під кріплення дроту певного діаметра. Дозволяють виключити з процесу монтажних робіт дюбеля та шурупи.
- Дюбель-стяжки. У попередньо просвердлені отвори вставляється дюбель-стяжка і фіксується забивкою розтискного кілочка. Кріплення готове до вкладання дроту та його фіксації стяжкою.
- Стяжка з отвором для кріплення. Головка стяжки має отвір. Після забивання, в отвір дюбеля вставляється кабельна стяжка будь-якої довжини, яка міцно та надійно фіксує провід у штробі.
Також для захисту та додаткової ізоляції кабель можуть вкладати в труби, гофру, металорукав.
Труби для прокладки кабелю
Матеріал: самозагасаюча композиція ПВХ.
Виключається виникнення пожежі при короткому замиканні. Додатковий захист проводки від механічних ушкоджень. Високий ступінь волого- та пило- захищеності.
Труби для прокладки кабелю
Гофра
Гнучка гофрована труба або просто гофра застосовується для монтажу проводки. Для легкого затягування кабелю в гофру, в ній протягнута сталева протяжка. Гофротруба виготовлена з важкозаймистого полівінілхлориду, що самозатухає, що виключає можливість займання від короткого замикання в проводці і подальшого його поширення.
Гофра
Металорукав
Металорукав призначений для захисту кабелів і дротів від механічних ушкоджень, негативного впливу середовища, а також для створення додаткового захисного екрана від електромагнітних і радіоперешкод.
Металорукав
Для кріплення металорукава, гофри та труб можна використовувати:
- Скоби
- Тримач з защібкою
- Тримач з дюбелем
- Хомутний тримач зі стяжкою
Відкритий монтаж
Для захисту кабеля при відкритому монтажі також можна використовувати ту ж гофру, металорукав, труби.
Гофра
Металорукав
Труби
Можна використовувати ті ж кріплення що використовувались для кабелю в шторобі, але для відкритого монтажу їх різновидність збільшується.
Наприклад можна використовувати прості стяжки в парі з майданчиками для стяжок на клеєвій основі які можна приклеїти на гладку поверхню та стяжкою стягнути кабель.
Стяжки
Скоби з цвяхом
Призначені для швидкого та надійного кріплення круглих та плоских кабелів. Можливе кріплення до дерева, пресованого картону та швів цегляної кладки, до штукатурки, бетону, цегли. Виготовлені з гнучкого негорючого ударостійкого поліпропілену, цвях – загартована оцинкована сталь.
Ізолятори
Кріплення проводів до стіни на ізоляторі найчастіше використовується при монтажі електропроводки в дерев’яному будинку. Спочатку необхідно закріпити самі порцелянові ізолятори, які фіксуються за допомогою саморізів, після чого скрутити жили в тугий джгут і протягнути його на ізолятор.
Кабель канали
Магістральні кабельні канали призначені для прокладання інформаційних, силових та слаботочних електричних комунікацій відкритого типу в офісних та житлових приміщеннях, виробничих та адміністративних будівлях, медичних та дитячих установ при новому будівництві та при реконструкції.
Забезпечує додаткову ізоляцію електропроводки, захист від пожежі при короткому
Замиканні, обмеження несанкціонованого доступу до проводки.Кабель канали виготовляють з пластичного, удароміцного, самозагасаючого ПВХ, стійкого до дії ультрафіолету та агресивного хімічного середовища. При загорянні матеріал не дозволяє вогню поширюватися.
Звичайний кабель канал
Перфорований кабель канал
Аксесуари для кабельного каналу використовують для з’єднання, двох кабель каналів, для Т-подібного з’єднання трьох кабель каналів, заглушки і т.д.
Кабельні лотки
Металеві прокатні лотки з оцинкованої сталі для монтажу та захисту силової та слаботочної проводки. Система кабельних прокатних лотків складається з різних комбінацій металевих лотків, аксесуарів, настінних та стельових підвісів, необхідних для прокладання кабелю у всіх напрямках. Кабельні лотки виготовляються з рулонної холоднокатанної сталі, оцинкованої гарячим способом в агрегатах безперервного цинкування.
Відкритий спосіб прокладання кабельних трас за допомогою металевих лотків дозволяє в подальшому легко обслуговувати електричну та слаботочну систему та розвивати її. Асортимент типорозмірів лотків та аксесуарів дозволяє спроєктувати кабельну трасу будь-який ступеня складності.
Неперфоровані кабельні лотки
Перфоровані кабельні лотки
Перфорація здатна запобігти перегріву або займанню проводів, що розташовуються всередині лотка, а також відведення конденсату.
Дротові кабельні лотки
Основною перевагою дротяних лотків є швидке та легке конфігурування траси. Для монтажу дротяних лотків використовується мінімум аксесуарів, з’єднання лотків здійснюється за допомогою гвинтових та безгвинтових з’єднувачів. Відкрита дротяна структура лотка забезпечує охолодження кабелів, доступність їх для періодичного огляду, легкість укладання та кріплення кабелю за допомогою звичайних стяжок.
Сходовий кабельний лоток
Сходові лотки підходять для укладання найбільш важких і довгих трас з навантаженням понад 600 кг на м2.
Tweet