Перейти до контенту

Смарагд

Оцініть статтю/Rate the article

Смарагд (Ізумруд)- це різновид берилу, який має зелений колір. Зелений колір смарагду обумовлений домішками хрому або ванадію. Мінерал, дорогоцінний камінь 1-го класу

Хімічна формулаБерил з хромом
Be3Al2(SiO3)6::Cr

Смарагд

Назва

Обидві назви походять від семітського кореня b-r-q «сяяти» (сер. івр. בָּרֶקֶת‎ барекет «смарагд», аккадське «баррагту» — «блищати»), який із часом трансформувався у грецьке «смарагдос» — «зелений камінь» (E.Theophrastus, 315 р. до н. е.). Далі це слово перетворилося на перське «зуммуруд», пізніше турецьке «зумрут», через яке в українську та російську мови було запозичене слово «ізумруд»

Фізичні властивості

  • Колір: зелений, від блідо-зеленого до темно-зеленого.
  • Прозорість: від прозорого до непрозорого.
  • Твердість: 7,5-8,0 за шкалою Мооса.
  • Густина: 2,67-2,78 г/см³.

Найвідоміші смарагди

Смарагд “Фура”

Важить майже 2,5 кілограми і має 15,000 карат. Його форму не змінювали відтоді, як знайшли у копальнях Музо у Бояці, що за 75 кілометрів на північ від столиці Боготи.

Смарагд Святого Едуарда

Цей великий, 138-каратний смарагд був подарований королю Едуарду II його дружиною Ізабеллою де Френс. Він зараз знаходиться у короні Британської імперії.

Застосування

Смарагди відомі своєю красою та дорогоцінністю і використовуються в ювелірній справі для виготовлення коштовних прикрас, таких як кільця, намиста, сережки та браслети. Їх також часто використовують у виготовленні високоякісних годинників та для декорування різних інших предметів розкоші. Ізумруди також мають своєрідне місце в міфології та культурі різних народів і вірилися, що вони принесли удачу та захист.