Перейти до контенту

NPN

1/5 - (1 vote)

NPN транзистор — це напівпровідниковий елемент, який використовується як перемикач або підсилювач електричних сигналів. Протилежний структурі транзистора PNP.

В NPN-транзисторі:

  • Носієм струму є електрони.
  • Струм тече від колектора на емітер

Він складається з трьох шарів напівпровідникової структури – одного шару N-типу (негативно зарядженого), який знаходиться між двома шарами P-типу (позитивно заряджених).

Negative-Positive-Negative щоб n-p-n транзистор відкрився та почав працювати на його базу потрібно подати “+” (прямий струм).

NPN
NPN

Основним принципом роботи будь-якого біполярного транзистора є управління струмом бази для регулювання струму, що протікає між емітером і колектором.

Коли ви прикладаєте напругу до бази NPN-транзистора, це змушує струм протікати через базу, яка потім контролює струм між емітером і колектором. Коли транзистор увімкнено, струм тече від емітера до колектора. Коли транзистор вимкнений, струм не може протікати від емітера до колектора.

NPN

Транзистори використовуються в багатьох різних сферах застосування, наприклад, у вихідних каскадах підсилювачів, блоках живлення, електронних комутаторах тощо.